Jdi na obsah Jdi na menu
 


V tomto článku zjistíte, která z nízkosacharidových diet je ta pravá pro vás a jaké máte možnosti , když si i přesto chcete užívat dobrého jídla.


V tomto článku zjistíte, která z nízkosacharidových diet je ta pravá pro vás a jaké máte možnosti , když si i přesto chcete užívat dobrého jídla.

Hladový? Chutě často stojí na vážkách mezi jídly, které máme rádi a fyzickou, kterou chceme. V minulosti, nízkosacharidové diety byly často složité, ale později se na trhu oběvily nové produkty nabízející nízkosacharidový výběr. Všechno od sušenek k cereáliím najdete v nízkosacharidové formě. Nízkosacharidové diety nejsou už dále zastrašující jak tomu bylo v minulosti. Ale která dieta je správná právě pro vás? Rozepíšu několik rozlišných nízkosacharidových diet a popisu na jakém principu pracují.


The Atkins Diet (ketogenní )

Vznikla v 70tých letech. Tato dieta má čtyři etapy k úspěšnému zhubnutí. První etapa trvá čtrnáct dní a tlačí tělo k používání ketogenu. V téhle části cyklu tělo produkuje tuky mobilizující látky, které způsobují spalování tuku na energii... V této fázi je všechno ovoce a zelenina zakázané a příjem karbohydrátů je limitován na 20g denně.

Druhá fáze diety je méně přísná. Příjem karbohydrátů stoupá na 40g denně a zelenina je dovolená.

Třetí fáze je známa jako přípravná pro hlavní fázi a začíná, když máte 2.5 -5 kg od cílené váhy

Příjem cukru je udržován na nejvyšším možném bodu, při kterém vaše tělo stále hubne a proces se zpomalí. Konečná udržovací fáze je styl, kterým se budete řídit po zbytek vašeho života.

Jídla která by jste mšli vyloučit jsou cukr a zpracovaná jídla jako chleba, těstoviny a zelenina obsahující škrob. Lidé, kteří se řídí touhle dietou jedí nezpracovaná jídla jako je maso, drůbeží a ryby v souladu s nutričně bohatými doplňky, aby jejich dieta obsahovala veškeré vitamíny co tělo potřebuje. Alkohol je zakázaný, jelikož obsahuje sacharidy.


Příklad jídelníčku (pro první fázi)

Snídaně:
klobáska bez obsahu cukru nebo slanina s vajíčky s černou kávou bez kofeinu nebo čajem.

Oběd:
Cheeseburger bez housky, hlávkový salát a nízkosacharidový dresing. Sklenice vody.

Večeře:
Losos nebo kuře s hlávkovým salátem. Sklenice vody.


Karbodhydrátova Addict"s Diet

Průkopníci DR. Richard F. a Racheal F. Heller zdůrazňovali, že mnoho sacharidových produktů zvyšuje hladinu insulinu, což následně způsobuje pocit hladu. Následné ukládání tuků , které plyne z přejídání, může být kontrolováno manipulací hladiny insulinu.

Tahle dieta zahrnuje dvě nízkokarbohydrátová jídla denně a třetí jídlo obsahuje komplexní cukry. Před jídlem s nejvyšším obsahem cukru si dejte salát, aby jste omezily hlad a zasytili se....

Je vám dokonce povoleno zbaštit dezert po jídle s vyšším obsahem cukru.

Ale podmínkou je, že musíte tohle jídlo s dezertem stihnout sníst do hodiny. Nemůže to být použito jako aliby nacpání se před spaním.

Tato dieta neobsahuje žádné cykly a nepotřebujete vážit jídlo nebo počítat cukry. Musíte jen následovat výpis jídel, které vám omezí hladovění.


Příklad diety:

Snídaně :
čtyři vajíčka, slanina, černá káva nebo čaj

Svačina:
Hrníček mandlí

Oběd:
Kuřecí salát

Večeře:
nejdříve snězte salát a pak jídlo vašeho výběru


Fat Flush Plán

Založeno Anne Louse Gittleman, tahle dieta založena na tom, co autorka nazývá jako pět schovaných faktorů přibírání: znečistěná játra, tkáně nasycené vodou, strach z tuků, vysoká hladina insulinu a stres. Poměr cukru, bílkovin a tuků je 40\30\30. Dieta má tři fáze: první fáze trvá dva týdny a nazvu jí přívalem tuku. Je to nejtěžší část tohoto programu, ale je stvořena k tomu, aby pročistila tělo a nastartovala hubnutí.

Druhá fáze pokračuje v bohatém příjmu tuku a v hubnutí, ale výběr jídel je rozšířen. Nakonec, třetí fáze je ta, která se stane vašim životnim stylem. Mléčné výrobky, které byly dříve zakázány jsou povoleny v malém množství , také malinko zeleniny s obsahem škrobu a také bezlepkové obilniny .

Tahle dieta odrazuje od používání solí, cukrů, spracovaných jídel, kofeinu, light nápojů, alkoholu, octu s obsahem kvasinek, všechny druhy pečiva a cereálií a nasycené tuky. Doplňky výživy jsou doporučeny a 2 kávové lžičky flaxseed oil užívaný denně.

Také denně užívejte lžičku psyllium husks zředěnou ve sklenici brusinkové vody.


Příklad jídelníčku (pro první fázi)

Na lačno:
lžička plyllium husks zředěná ve sklenici brusinkové vody.

Před snídaní:
Dvě deci horké vody s citronem.

Snídaně :
dvě míchaná vajíčka se špenátem, zelenou paprikou a zelenou cibulkou. 2dc brusinkové vody.

Dopolední svačina:
1\2 velkého grepu

Oběd:
Losos s citronem a česnekem, chřest, směs zeleného salátu s brokolicí a okurkou, jedna lžička flaxseed oil a 2dc brusinkové vody.

Odpolední svačina:
jablko

Večeře:
100g ovčího masa s troškou skořice a kapkou sušené hořtice, kapusta ve vývaru, pečená letní cukýna s troškou hřebíčku a jedna lžíce faxseed oil.

Před spanim:
lžička psyllium husks zředěná v brusinkové vodě.


The Go-Diet

Sestavena odborníky Jack Goldberg Ph.D & Karen O'Mara D.O., the go-diet zakládá na udržování mononenasycených tucích, bílkovinách a vláknině na vysokém stupni, zatím co cukry jsou drženy nízko (50g na den - s ne více než 12-15g na každé jídlo). Plán má tři stádia: v první fázi, která netrvá déle než jeden až tři dny a cukry jsou limitovány na 50g denně a výběr jídla je omezen. Druhá fáze trvá čtyři dny a dovuluje více variant jídel. Třefí fáze, která je tou hlavní a budete se ji řídit po zbytek života : příjem vlákniny je zvýšen na 25g denně.


Příklad jídelníčku

Snídaně:
Dvě míchaná vajíčka na másle a olivovém oleji posypaná 28g sýra, šálek kefíru slazeného umělým sladidlem.

Svačina:
2dc jogurtového nápoje

Oběd:
salát z tuňáka udělaný s majonézou do které nakrájíme okurku. Zelený salát s olivovým olejem a octem.

Svačina :
kuřecí křidýlka namáčená v nízkocukrovém dresinku.

Večeře:
Restované vepřové, špetka squashe s máslem a česnekem, krémový špenát a plátek melounu.